Підтримати
Водопостачання окуповані території
Фото з відкритих джерел

У Луганській області споживачі з ТОТ заборгували Попаснянському водоканалу десятки мільйонів гривень. Частину суми напередодні передали готівкою на мосту у місті Щастя. І це вже не перші виплати. Як все відбувається та яка ситуація з тою самою проблемою боргів за воду на Донеччині — читайте в матеріалі. 

 

Про чергову передачу грошей через міст в Щасті йдеться у звіті ОБСЄ. 

Цю інформацію “Вільному радіо” підтвердив і директор Попаснянського водоканалу Іван Вілков. Він зазначив, що представники окупаційної влади розрахувалися за воду не в повному обсязі, але конкретну суму називати відмовився. 

“У них залишився великий борг. За нашими підрахунками, тільки за 2015-2016 рік вони ще винні близько 100 мільйонів гривень”  — додав Іван Вілков. 

Голова Попаснянської райдержадміністрації Роман Власенко уточнив, що певні суми за водопостачання з ОРЛО передають щомісяця. 

Зазначимо, за даними ЗМІ, про оплату за водопостачання в ОРЛО домовились у Мінську та засіданні Тристоронньої контактної групи. У 2016 році навіть створили спеціальну компанію-посередника, яка мала збирати гроші на непідконтрольній території та перераховувати їх Попаснянському водоканалу. Проте вона своїх зобов’язань не виконала. У 2017 році видання “Вчасно” повідомляло, що представники так званої “ЛНР” почали передавати гроші готівкою. На той час бойовики вже заборгували 260 мільйонів гривень. 

У 2020 році голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай називав цифру боргу 170 мільйонів гривень. За його даними, внаслідок цього водоканал отримує від 7 до 12 млн грн збитків на місяць.

Борги за воду на Донеччині

На Донеччині ж компанія “Вода Донбасу” залишається одним з найбільшим боржників. У тому числі, через борги тимчасово окупованої території. Зокрема, головний водопостачальник області заборгував 2,4 млрд грн за спожиту на підконтрольній території електрику та 1,4 млрд грн — збитки за електрику, спожиту на тимчасово-окупованій території.

За воду муніципальні водоканали області винні “Воді Донбасу” 1,5 млрд грн, з яких лише половина суми (793 млн грн) — за воду, спожиту на підконтрольній уряду території. 

Домовленостей щодо виплат з території окупованої Донеччини немає. 

При цьому, через борги “Вода Донбасу” не може вчасно розрахуватись за спожиту електрику. Це призводить до зменшення подачі води на водоканали та зменшення тиску води в мережі.

Також перебої у водопостачанні відбуваються через часті пориви. Особливо страждають через аварійний стан споруд Другого Донецького водопроводу мешканці Слов’янського та Костянтинівського районів, частково Краматорська, а також Покровського, Добропільського районів та міста Торецьк.  

Споруди цього водопроводу старі: їх будували у 2 черги  —  ще у 1954 та 1979 роках. Після капітального ремонту та реконструкції втрати питної води мають скоротитись на майже 2 млн кубометрів на рік. На це потрібно 800 мільйонів гривень. Таких грошей у компанії “Вода Донбасу” немає. Народні депутати просять уряд вже цього року знайти їх в держбюджеті, а також запланувати на це витрати в 2021-му. 

Читайте також:

 


Завантажити ще...